Bartek Frąckowiak

Trener, coach, konsultant.

Gallup-Certified Strengths Coach. Ukończył Szkołę Trenerów Grupy TROP, kurs Gallup Global Strengths Coach, kurs dla doświadczonych trenerów i coachów „Narzędzia trenera i coacha grupowego w metodzie TROP”. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii ‘Artes Liberales’. Współzałożyciel firmy szkoleniowo-badawczej Strategic Dreamers. Jako trener współpracuje też z House Of Skills i Grupą TROP.

Kontakt: bartek@strategicdreamers.com

Prowadzi indywidualne i zespołowe sesje coachingowe, pracując metodą Gallup CliftonStrengths 34 (talenty i mocne strony Gallupa). 

Ma doświadczenie w pracy trenerskiej z grupami, zespołami i organizacjami z sektora publicznego, biznesu i organizacji pozarządowych. Prowadził szkolenia ze współpracy zespołu, zarządzania zmianą, komunikacji, pracy z konfliktem, rozwoju kompetencji liderskich, budowania zespołów w oparciu o talenty i mocne strony jego członków, projektowania innowacji i designu strategicznego. Ma doświadczenie w facylitowaniu procesów grupowych i moderowaniu współpracy i spotkań

W pracy szkoleniowej wykorzystuje metody wizualne, dramę i improwizację oraz działania kreatywno-twórcze. Rozwija metodologie warsztatowo-projektowe, które łączą design fiction, systemic design i scenariusze przyszłości z rozwijaniem kultur organizacyjnych i wspieraniem dobrej współpracy grup i zespołów. 

Facylitator warsztatów w ramach procesów strategiczno-foresightowych (m.in. w ramach współpracy z 4CF. The Future Literacy Company dla UNFCCC, Gabarone, Botswana, Global Adaptation Week, dla Veolii na temat przyszłości sektora energetycznego etc.). 

Absolwent Humanitarian Operations Programme (HOP). HOP Core Training (w ramach Humanitarian Leadership Academy, Save the Children) i programu Train the Trainers on Humanitarian Operations Programme (HOP). Rozwija swoją współpracę z międzynarodowymi organizacjami z sektora pomocy humanitarnej i rozwojowej jako trener i edukator. 

Przez 16 lat (od 2006 do 2022 roku) współpracował z instytucjami kultury i sztuki w Polsce i zagranicą jako reżyser teatralny, dramaturg i kurator. Ma ośmioletnie doświadczenie liderskie w zarządzanniu instytucjami kultury i artystycznymi (3 lata na stanowisku zastępcy dyrektora w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, 09.2014-09.2017, 5 lat na stanowisku zastępcy dyrektora w Teatrze Scena Prezentacje i Biennale Warszawa, 10.2017-08.2022). Kurator dwóch edycji międzynarodowego festiwalu sztuk performatywnych Festival of New Dramaturgies w Bydgoszczy (2015 i 2016) oraz Biennale Warszawa 2019 („Let’s Organize Our Future”) oraz Biennale Warszawa 2022 („Seeing Stones and Spaces Beyond the Valley”). Współautor, razem z Anną Galas-Kosil, Ewą Kozik i Martą Michalak, badania „Wyobrażając sobie współpracę przyszłości. UK/Poland Season 2025” realizowanego na zlecenie British Council, mapującego plany, potencjały i potrzeby oraz nowe modele budowania relacji międzynarodowych w kontekście współpracy polskich i brytyjskich organizacji z sektora kultury i sztuki oraz sektora kreatywnego.